Koszt strony internetowej

Co na niego wpływa

ILE TO KOSZTUJE?

Ważne pytanie, od którego większość osób zaczyna myślenie o stronie internetowej. No i słusznie, gdyż cena może być zaporowa, jak również podejrzana. Jednak odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Cena strony www zależy od wielu czynników, część z nich postaram się opisać.

STOPIEŃ SKOMPLIKOWANIA PROJEKTU

Koszt strony wizytówki będzie diametralnie inny od kosztu portalu z funkcjonalnością facebooka. Wynika to z czasu jaki trzeba poświęcić na realizację projektu. Czas realizacji wizytówki może się zamknąć w tygodniu, a rozbudowany portal to już kwestia miesięcy. Na ten czas składa się nie tylko wykonanie strony, ale również jej przetestowanie. Dlatego każda nietypowa funkcja strony jakiej potrzebujesz z reguły podnosi jej cenę.

SYSTEM CMS

Sytem CMS służy do zarządzania treścią na stronie w wygodny i intuicyjny sposób. Dzieki niemu masz możliwość edytowania wszystkich elemntów na stronie bez konieczności zagłębiania się w kod, czy zatrudniania informatyka. Jednak nie zawsze jest on stosowany.

Strona z systemem CMS jest droższa, ale łatwiejsza w samodzielnej obsłudze. Opcja bez CMSu pozwala zaoszczędzić pieniądze, jednak późniejsza edycja tresci na stronie może okazać się problematyczna.

ILOŚĆ TREŚCI NA STRONIE

Duża ilość treści na stronie, przekłada się na rozbudowane menu i dużą ilość podstron. Często każda z podstron wymaga odpowiedniego ulożenia na niej tresci i zdjęć, tak aby całość prezentowała się jak najlepiej, oraz pasowała do reszty strony. Ma to oczywiście wpływ na ostateczny koszt, gdyż przekłada się na czas jaki jest wymagany na przygotowanie strony.

WYGLĄD STRONY

Nietypowy design strony, również jest czynnikiem wpływającym na cenę. Prace graficzne wymagają przygotowania wielu wersji, oraz konsultowania ich z klientem. Dodatkowo należy zadbać o poprawny wygląd całości na urządzeniach mobilnych. Ponadto do wykonania niektkórych grafik potrzebne jest specjalistycne oprogramowanie, którego koszt nieski nie jest . Zatem grafika na stronie www może być kosztowna.

KOSZTY UTRZYMANIA STRONY

Są to koszty hostingu, oraz domeny. Przewaznie nie są wysokie – około 300 zł w skali roku. Jednak bardziej złożone i skomplikowane strony, mogą wymagać bardziej wyrafinowanych rozwiązań – np. dedykowanych serwerów. W takim wypadku mamy doczynienia z kosztami rzędu kilkaset złotych miesięcznie.

A WIĘC ILE KOSZTUJE STRONA WWW?

Ze wzgledu na różne czynniki wpływające na cenę strony, wielu wykonawców podaje ją dopiero po konsultacji z klientem. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na dokładną możliwość wyceny, jednak nie zadowala klienta, który nie wie czego się spodziewać. Jednak mając duże doświadczenie, można przygotować cennik, który w większości wypadków się sprawdza. Dzięki temu klient może od razu stwierdzić czy prezentowane koszty są dla niego do zaakceptowania, jeszcze przed nawiązaniem kontaktu z wykonawcą.

W mojej ofercie znajdziesz przygotowany cennik stron www. Jeżeli twój projekt nie będzie z nim zgodny, niezwłocznie Cię o tym poinformuję, jeszcze przed rozpoczęciem prac. Tym sposobem będziesz miał możliwość rezygnacji bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.