strony internetowe w kołobrzegu

nietypowa sytuacja, a nawet ewenement

Jak wyglądają strony internetowe w kołobrzegu

Co można powiedzieć o stronach internetowych kołobrzeskich przedsiębiorców? Czy wykorzystują oni potencjał jaki daje nowoczesna strona www?

Kołobrzeg miejscowość turystyczna

Jak powszechnie wiadomo Kołobrzeg jest popularną miejscowością turystyczną. W sezonie letnim, tysiące turystów odwiedza uzdrowisko, głównie ze względu na bliskość morza. Ich ilość znacznie przekracza liczbę mieszkańców. Należy również wspomnieć, że atrakcyjność Kołobrzegu w tym temacie cały czas rośnie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy podróże zagraniczne stają się coraz bardziej niebezpieczne (liczne zamachy terrorystyczne w Europie). Polacy chętniej spędzają wakacje w kraju, bardzo często decydując się na wypoczynek w Kołobrzegu. Do tego, coraz większa ilość turystów zagranicznych, wybiera nasz kraj, jako cel wakacyjnych wypadów.

Taka sytuacja ma duży wpływ na ekonomię miasta. Większość lokalnych firm, opiera swoją działalność o sezonowy napływ ludzi. Właśnie dlatego, na terenie Kołobrzegu jest mnóstwo obiektów noclegowych, restauracji, kawiarni i innych miejsc nastawionych na wczasowiczów. Nawet firmy niezwiązane bezpośrednio z turystyką, odczuwają sezonowy przypływ klientów.

Sezonowa ekonomia miasta, nie jest niczym złym. Jednak ma jedną cechę, która jest dla niej charakterystyczna. Mianowicie opiera się w całości o sezon letni, który w naszym klimacie, nie trwa długo. Trzy miesiące to maksimum przy dobrej pogodzie.

Krótki sezon letni w Kołobrzegu powoduję wzmożoną konkurencję wśród miejscowych przedsiębiorców. Konkurencja wynika nie tylko z dużej ilości firm, które konkurują ze sobą, ale również z faktu, że czas kiedy klientów jest dużo, jest bardzo krótki. Aby przetrwać na tak trudnym rynku, należy stosować każde możliwe narzędzie dające przewagę nad konkurencją.

Takim narzędziem z pewnością jest reklama. Biorąc pod uwagę stosunek kosztów do skuteczności, najlepiej wypada reklama w Internecie. Można ją realizować na wiele sposobów, jednak podstawą jest posiadanie profesjonalnej strony internetowej. Strony, która jest nowoczesna, poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych (responsywny design), oraz jest prosta w edycji. Taka strona jest pozytywnie odbierana przez potencjalnych klientów, co sprawia, że chcą oni korzystać z naszych usług i nie szukają szczęścia u konkurencji.

Strony internetowe w Kołobrzegu

Sytuacja stron internetowych prowadzonych przez kołobrzeskich przedsiębiorców jest bardzo nietypowa. Praktycznie każda firma posiada swoją stronę www, jednak nie są to strony, które spełniają swoją funkcję.

Spora część stron została wykonana kilka lat temu, a tym samym nie spełnia najnowszych standardów i wymogów. Nie są one responsywne, zatem ciężko je obejrzeć na telefonie. Niekiedy nawet nie wyświetlają się poprawnie na komputerze z większym monitorem.

Do tego treść na tych stronach nie była nigdy aktualizowana. Może się to wiązać z brakiem zaimplementowanego systemu edycji treści, który umożliwia edycję w środowisku graficznym, bez znajomości kodu. Wygląda to podobnie jak wprowadzanie tekstu do programu typu Word. Taki system pozwala wprowadzać zmiany na stronie, we własnym zakresie, bez pomocy informatyka.

Posiadanie przestarzałej strony jest wręcz antyreklamą. Obecnie, większość ludzi jest przyzwyczajona do prostoty obsługi, którą gwarantuje strona wykonana z użyciem najnowszych technologii. Taki użytkownik wchodząc na stronę wykonaną kilka lat temu, podświadomie źle odbiera firmę, którą ta strona próbuje reklamować.

Wśród firm z Kołobrzegu, brak nowoczesnej strony jest powszechny. Jest to przyczyną nietypowej sytuacji, z której nie każdy zdaje sobie sprawę. Sytuacji, którą można wykorzystać. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę turystów, oraz brak odpowiedniej prezentacji w Internecie u konkurencji, nie lepszego momentu na zamówienie profesjonalnej i nowoczesnej strony internetowej.

Z czasem wszystkie strony kołobrzeskich firm zostaną zaktualizowane i poprawione. Jednak nie nastąpi to z dnia na dzień. Dlatego im szybciej sprawisz sobie odpowiednią stronę internetową, tym dłużej będzie ona stanowić kontrast dla przestarzałych odpowiedników konkurencji. Właśnie ten kontrast sprawi, że klienci będą korzystać z Twoich usług.

Podsumowanie

Nietypowa sytuacja ze stronami internetowymi w Kołobrzegu jest ewenementem. Z reguły bardzo konkurencyjny rynek, skutkuje obecnością nowoczesnym stron www. Nie pozostaje nic innego jak to wykorzystać.

Zachęcam do zapoznania się z moją ofertą związaną z projektowaniem i wdrażaniem nowoczesnych stron internetowych, spełniających wymagania współczesnych użytkowników.